top of page

Wspieramy pary planujące dziecko

Płodność

Zrównoważona suplementacja

Kobieta 

Pełny sukces okresu ciąży i później porodu zależy w dużej mierze od odpowiednich przygotowań, które powinny rozpocząć się co najmniej z rocznym wyprzedzeniem. Niezbędne jest wykonanie odpowiednich badań, zmiana stylu życia (aktywność fizyczna, odstawienie używek), a także diety. Należy uzupełnić niedobory witamin i minerałów jeszcze zanim dojdzie do zapłodnienia, gdyż w pierwszych tygodniach ciąży organizm matki wykorzystuje własne rezerwy. Równowaga niezbędnych w tym okresie mikroelementów w znacznym stopniu determinuje samopoczucie matki i prawidłowy rozwój dziecka, należy więc zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zbilansowanej diety, której podstawą jest spożywanie odpowiednich ilości warzyw, owoców, nabiału czy chudego mięsa. Z drugiej strony niezbędna jest regularna kontrola masy ciała po to, aby dodatkowe kilogramy pojawiające się w trakcie ciąży nie spowodowały nadwagi.

Okres starań o ciążę to także temat dotyczący kobiet mających problemy z owulacją. Często przyczyny pozostają nierozpoznane, W ostatnich latach podjęto poszukiwania możliwości wsparcia dla tego problemu. W badaniach stwierdzono, że rozważne uzupełnianie niedoborów inozytolu, zwłaszcza w połączeniu z kwasem foliowym znacznie poprawia zdolności prokreacyjne tych kobiet nie powodując jednocześnie skutków ubocznych.

(patrz: OLIGOBS Procrea F)

OLIGOBS Procrea F - packshot 2024.png

Mężczyzna

Podczas konsultacji specjalistycznych, poza niezbędnymi badaniami diagnostycznymi oraz zaleceniami standardowego leczenia farmakologicznego, lekarze coraz częściej zwracają uwagę na kluczowe znaczenie profilaktyki w przypadku problemów z płodnością mężczyzn. Poza zmianą stylu życia podkreśla się konieczność korekty zwyczajów żywieniowych. Obecnie nie ma już wątpliwości, że odpowiednia dieta może wpływać stymulująco na proces powstawania, dojrzewania i ruchliwość plemników. Potwierdzają to badania, w których z pozytywnym skutkiem stosowano celowaną terapię żywieniową w grupie mężczyzn cierpiących na niepłodność z powodu obniżonej jakości nasienia.

Należy podkreślić, że bardzo istotne jest dostarczenie organizmowi w tym okresie życia wystarczających ilości cynku, kwasu foliowego, selenu, witaminy C i E , ale także kwasów Omega-3, tauryny, koenzymu Q10, L-karnityny i L-argininy.

(patrz: OLIGOBS Procrea M)

Zdjęcie OLIGOBS Procrea-M - packshot 2024.jpg

Odwiedź także stronę: www.babystart.pl 

Inne tematy: ozonoterapia, medycyna naturalna

bottom of page